למה אתם הולכים להצביע?

powerWOtitleכדי שהזקנה במסדרון בית החולים תקבל את הטיפול הרפואי שמגיע לה בדין, והאחות שמטפלת בה לא תקרוס מעומס העבודה באמצע המשמרת, וכדי שהרופא שאמור היה לטפל בה לא יעדיף לטפל בחולים ששילמו מהצד, וכדי שסבא יוכל לקבל את התרופה שלו בלי לוותר על שקית החלב השבועית, המדינה חייבת להתערב. וכדי שהמדינה תוכל להתערב המדינה צריכה כסף. הרבה כסף.
כדי שהזקנים שמחטטים בפחי האשפה על מנת להביא ארוחה יומית אחת לשולחן המטבח, למרות שכל חייהם הם שילמו את מיסי הביטוח הלאומי כדין, וכדי שאלה שהזיקנה פגעה ביכולתם להשגיח ולטפל בעצמם יוכלו להמשיך להתקיים בכבוד עד יום מותם, לאחר שכל חייהם היצירתיים הוקדשו לעבודה קשה, לגידול וחינוך ילדיהם ולתשלום מיסיהם למדינה שהם חלק ממנה, המדינה חייבת להתערב. וכדי שהמדינה תוכל להתערב המדינה צריכה כסף. הרבה כסף.
כדי שהמוכשרים באמת, ולאו דווקא העשירים באמת, יוכלו לסיים שתיים עשרה שנות לימוד, ולאחריהן להמשיך את מסלול הלימודים עד לסיום התואר הגבוה ביותר אליו יוכלו להגיע, וכדי שלאחר מכן הם יוכלו להחזיר טובה לחברה שעזרה להם לרכוש את השכלתם ואת הכישוריהם, וכדי שהחברה תוכל באמת להתגאות בהם וליהנות מפרי עמלם, שאלה הם בניה, המדינה חייבת להתערב. וכדי שהמדינה תוכל להתערב המדינה צריכה כסף. הרבה כסף.
כדי שזוג צעיר יוכל לגשת לסניף הבנק הקרוב כדי לחתום בלב שקט על הלוואה לרכישת דירה פצפונת או בית קטן במימון סביר, ולאחר שיוולד ילדם הראשון יוכלו שוב לסור אל אותו סניף הבנק כדי לחדש את ההלוואה ולהחליף את הדירה הקטנטונת בדירה גדולה יותר, או בבית רחב יותר, מבלי להיכנס לחובות בלתי נסבלים או להתחייבויות שאין להן כיסוי, המדינה חייבת להתערב. וכדי שהמדינה תוכל להתערב המדינה צריכה כסף. הרבה כסף.

מדינת ישראל לקחה מאזרחיה את כספם ואת זכויות היסוד החברתיות המינימליות שמגיעות להם בדין, כאזרחים עמלים ומשלמי מיסים, ומסרה את כסף העושק לגורמים שבינם ובין האינטרס הטוב של אזרחי מדינת ישראל אין ולא כלום. גורמים כמו בעלי המאה, שבעזרת כספי הציבור עשו לביתם עוד מאה. ועוד מאה. ועוד מאה. גורמים כמו בעלי הדעה, שבמימון הציבור בנו לעצמם בית. ועוד בית. ועוד בית. על אדמות כבושות ועל חורבות בתיהם של בני אדם שאין להם בכלל זכות לדעה. או כמו גורמים שהם גם בעלי המאה וגם בעלי הדעה שבמימון הציבור רוכשים עוד ועוד טייסות של מטוסי F-35 כדי להצדיק את השימוש באיומים קיומיים כמו החמאס וחזבאללה, כדי להחזיק את האזרחים המנושלים מזכויותיהם הבסיסיות ומכספם מפוחדים וצייתנים.
ולכן מדינת ישראל חבה חוב עצום וגדול לאזרחיה. וכדי שמדינת ישראל תוכל להחזיר אפילו חלק קטן מתוך החוב הגדול הזה לציבור אותו היא שדדה, מדינת ישראל חייבת לגלגל את הגלגל לאחור ולהחזיר את מנגנוני מדינת הרווחה, אלה שכה ביעילות הופרטו וסולקו מהדרך. וכדי שמנגנוני מדינת הרווחה יוכלו לתפקד, המדינה צריכה כסף. הרבה כסף.

בעוד שלושה ימים מדינת ישראל הולכת לבחירות. ולמעט שתי מפלגות, מר"צ והרשימה המשותפת, שאין להן שום סיכוי להרכיב ממשלה, אף מפלגה לא טרחה לספר לציבור הבוחרים מאיפה יבוא הכסף, ומה התוכניות שלהן כדי להחזיר את מנגנוני מדינת הרווחה. ולא בכדי. כי אף אחת מהמפלגות, למעט מר"צ והרשימה המשותפת, לא רוצים לספר לכם שהמקור לנסות וליצור את הכסף שמדינת ישראל כה זקוקה לו כדי להחזיר את מנגנוני הרווחה, נמצא בעיקר בהפסקת ההשקעות בשטחים הכבושים, בקיצוץ עמוק בתקציב הביטחון, ובשינוי סידרי העדיפויות.
אז ביום שלישי, כשתחליטו, יהודים יקרים, לצאת מהבית וללכת לקלפי, חדורי שליחות לאומית ורוח ציונית חלוצית, תזכרו שבעצם אף אחת מהמפלגות שאמורות להיות בעלות יכולת להשפיע ולהרכיב ממשלה, אף אחת מהן לא התחייבה בפניכם לטפל בשלושת הפרות החולבות: בעלי ההון, השטחים הכבושים ותקציב הביטחון. אף אחת מהן לא פירטה תוכניות לבלימת שוד הקופה, והמרתו בהזרמת כספים לבתי חולים ולחינוך ולשיכון ולרווחה. ולכן, אם מר"צ או הרשימה המשותפת הן לא אופציה בשבילכם, אז לא ברור בשביל מה אתם הולכים להצביע. הצבעה נעימה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה זכויות אדם, כיבוש, פוליטיקה, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.