משוגע אחד ירד מהגג

משוגע אחד ירד מהגג כי הוא ראה המון אנשים טובים מתגודדים סביב לבניין וצועקים אבל הוא לא מדבר יידיש ובגלל זה הוא חשב שהוא לא שומע טוב את מה שהם צועקים ובגלל שהוא חשב שזה אולי חשוב מה שהם צועקים אז הוא ירד מהגג כדי לשמוע יותר טוב אבל אז הוא הבין שהוא לא שמע את מה שהם צועקים כי הוא לא מדבר יידיש.

החבר שלו שניגן בכינור נשאר על הגג כי הוא לא משוגע אלא סתם אחד שמנגן בכינור על הגג ומדבר יידיש שלא שמע את מה שהאנשים הטובים שמתגודדים סביב לבניין צועקים כי הוא היה מרוכז בנגינה ובגלל זה גם לא הבין למה החבר המשוגע שלו ירד מהגג כי הם הסכימו שהוא ינגן והמשוגע ירקוד אבל המשוגע לא רקד ופתאום ירד מהגג כי הוא לא מדבר יידיש.

עכשיו המשוגע שלא הבין מה האנשים הטובים שמתגודדים צועקים כי הוא לא מדבר יידיש החליט שמה שהם צועקים זה באמת מאד מאד חשוב אז הוא עלה שוב על הגג כדי לספר לחבר שלו שמנגן בכינור על הגג שכדאי להקשיב למה שהאנשים הטובים שמתגודדים מסביב לבניין אומרים כי זה מאד מאד חשוב אפילו שהוא לא מדבר יידיש.

אבל הכנר על הגג לא הצליח לשמוע את מה שהאנשים הטובים שמתגודדים מסביב לבניין צועקים כי המשוגע כל הזמן דיבר ודיבר במקום לרקוד ורק חזר ואמר לו כל הזמן שיש למטה אנשים טובים שמתגודדים וצועקים משהו מאד מאד חשוב ובגלל זה הוא הפריע לו לנגן ולשמוע את מה שהם אומרים אפילו שהוא כן מדבר יידיש.

עכשיו הכנר שהמשוגע הפריע לו כל הזמן לנגן ולשמוע את הדברים החשובים שהאנשים הטובים שמתגודדים מסביב לבניין צועקים הפסיק לנגן ואמר למשוגע שיפסיק להפריע לו ויתחיל לרקוד אבל המשוגע לא הפסיק להפריע ולא התחיל לרקוד כי הוא הבין שהאנשים הטובים שמתגודדים צועקים משהו מאד מאד חשוב ואז הכנר שעל הגג התעצבן וצעק על המשוגע שירד מהגג אבל המשוגע לא הבין מה הוא צועק כי הוא לא מדבר יידיש.

ואז המשוגע אחז בכינור של הכנר כדי שיפסיק לנגן וניסה להסביר לו שיש למטה אנשים טובים שמתגודדים וצועקים משהו מאד מאד חשוב שכדאי לו לשמוע אבל הכנר חשב שהמשוגע רוצה לקחת ממנו את הכינור והחל לחבוט במשוגע בגלל שהוא לא הפסיק להפריע לו ולא רקד לצלילי המנגינה שלו כי הוא לא הבין שמשוגע בסך הכול ניסה להגיד לו שהוא לא מדבר יידיש.

ועכשיו שניהם המשוגע והכנר היו חובטים זה בזה ומתגלגלים על הגג ומכים וצועקים צועקים ומכים וחובטים עד שהתגלגלו לקצה הגג ונפלו שניהם מהגג הגבוה אל בין האנשים הטובים שהתגודדו וצעקו דברים חשובים ושניהם נחבטו באדמה הקשה והחזירו את נשמתם לבוראם והאנשים הטובים שמסביב צעקו להזמין אמבולנס אבל אף אחד לא הבין מה הם אומרים כי הם דיברו יידיש.

והיו שבאו ללוויה כי הם חשבו שזה מאד מאד חשוב ללוות את השנים בדרכם האחרונה ואלה שבאו חלקם ניגנו בכינורות ואחרים רקדו לצלילי המנגינות מסביב לשני הקברים הטריים ואיש החברה קדישא החליף בין השלטים ואת הכיתוב ביידיש הניח על קבר המשוגע ואת השלט השני על קברו של הכנר ואף אחד לא תיקן אותם כי ממילא איש לא הצליח לקרוא את הכיתוב שבשני השלטים.

____________________
ציור: "הכנר" מארק שאגאל

פוסט זה פורסם בקטגוריה זכויות אדם, פוליטיקה, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.