אל תלכי למופע של רדיוהד

נכדה שלי, אני יודע שאנחנו מתראים רק פעם או פעמיים בשנה. אני נודד בין יבשות ואת גדלה ופורחת בכפר הקסום בינות להרים ולאורנים. ופעם כשכתבתי על הויכוח בין רוג'ר ווטרס לתום יורק, בו ביקש אגדת הפינק פלויד מאגדת הרדיוהד לא להופיע בישראל, ויורק התריס שאף אחד לא יגיד לו מה לעשות; כשתמכתי אז ברוג'ר ווטרס, גם אבא שלך, הבן שלי, נזף בי. אתה יודע כמה זמן היא מחכה להופעה הזאת, הוא שאל? לא הכל פוליטיקה, צריך גם לחיות. אז כן, הכל מתחיל ונגמר בפוליטיקה, וגם אחרים רוצים לחיות. אז בבקשה, אל תלכי למופע של רדיוהד.

אל תלכי למופע של רדיוהד כי בכפרים שנשקפים מזרחית לחצר האחורית של הבית בו את חיה חיים נערים ונערות בני גילך. גם הם רוצים לבוא למופע של רדיוהד. אבל הם לא יכולים. הם חיים שם בלי יכולת לעלות על אוטובוס, או לבקש מאבא שיסיע אותם לגני יהושע, כי הפוליטיקה של ממשלות ישראל לא נותנת להם להגיע לשם. כי ממשלות ישראל שלחו את הצבא להקים מחסומים בשטחי הכיבוש, ובמחסומים ניצבים חיילים. והחיילים, שממלאים את הפקודות של ממשלות ישראל, לא נותנים לנערים והנערות מהכפרים וממחנות הפליטים שבשטחים הכבושים שנשקפים מהחצר האחורית שלך להגיע לגני יהושע. כי ממשלות ישראל לא נותנות להם אישורי מעבר.

אל תלכי למופע של רדיוהד, כי אלה שאין להם אישורי מעבר, אבותיהם חיו על אדמות הכפר שבו את חיה. גם הכפר השכן שוכן על אותן האדמות. פעם היה שם כפר פלסטיני גדול, ותושביו גורשו, והחיילים הרסו את הכפר שלהם, ובמקומו קמו שני הכפרים היהודים, זה שבו את חיה וזה השכן, על האדמות של הכפר ההרוס. ותושביו של הכפר ההרוס הוכרחו לצעוד מזרחה, והיום הם ובניהם ונכדיהם וניניהם חיים במחנות הפליטים שסובבים את ירושלים ממזרחה, מצפונה ומדרומה. חלק מהם שומרים את מפתח הבית, שעובר מאב לבן ומבת לנכדה, וחולמים על היום שבו יוכלו לבקר באדמות הכפר שבו את חיה, הכפר שהיה פעם שלהם. עם או בלי אישורי מעבר. ואם את חולמת שיום אחד אפשר יהיה לגרש את השנאה והאלימות מהאזור הזה שבו את חיה, אז לכבד את חלומם של המגורשים וצאצאיהם זו התחלה טובה.

אל תלכי למופע של רדיוהד כי נערה פלסטינית בת גילך, שנטלה זוג מספריים מכלי התפירה של אמא שלה, ויצאה לדקור את החיילים שבמחסום, את החיילים שלא נותנים לפלסטינים לעבור בלי אישורי מעבר, נרצחה בידי אותם חיילים. הם ירו בה למוות למרות שאם הם היו רוצים, הם היו מוציאים מידה את המספריים בלי שום בעיה. אבל הם לא רצו. הם לא רצו כי ממשלות ישראל לא רוצות שהם יוציאו מידה את המספריים. הם ירו בה כי ממשלות ישראל רוצות אותה ירוייה. אחרת הן לא היו מאפשרות לחיילים לירות ולהרוג נערה בת חמש עשרה חמושה בהרבה יאוש וקצת מספריים. אז אם את חולמת איך אפשר למנוע מחיילים לרצוח נערות בנות חמש עשרה, אז להבין למה היא נטלה את המספריים והסתערה עליהם חמושה ביאוש זו התחלה טובה.

אל תלכי למופע של רדיוהד כי זה הדבר האחרון שנותר לעשות לאלה שחולמים שיום יבוא והשנאה והאלימות ייעלמו. ואם את חושבת איך המעשה הקטן (הגדול) הזה שלך יביא להפסקת השנאה והאלימות, אז התשובה שלי היא האמונה שצעד קטן (גדול) כזה שלך, ועוד צעד אחד קטן (גדול) של החברה שלך, ועוד צעד אחד קטן (גדול) של ההורים שלך, ועוד צעד אחד קטן (גדול) של החברים שלהם, תביא לשורה ארוכה של צעדים קטנים (גדולים) שבסופו של דבר יכריחו את ממשלות ישראל להתחיל לצעוד יחד איתכם, איתנו, כדי להביא להפסקת השנאה והאלימות. אז בבקשה, אל תלכי למופע של רדיוהד.

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה זכויות אדם, כיבוש, פוליטיקה, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

7 תגובות על אל תלכי למופע של רדיוהד

 1. Reuven Bardach הגיב:

  נו שיט שרלוק. אתה פתטי. אני לא ימני אבל התמיכה שלך במחרימים קהל (שרובו מן הסתם לא הצביע נתניהו מעולם) היא מעוותת. שתוק, סבא שלה.

  אהבתי

 2. שי הגיב:

  הבעיה שלך היא לא רדיוהד
  הבעיה שלך היא מצפן מוסרי לא מתפקד !!!
  אתה תומך בתרבות שמחפיצה נשים, רוצחים גאים,
  תומכים בחוקי השריע ,
  אני מניח שאתה לא ממש יודע או טרחת
  לבדוק מה זה איסלם ומהם חוקי השריע !!!
  אתה חי בללה לנד ,בתוך עולם שאין תרבות (מערבית ) עדיפה על תרבות אחרת ( איסלם )
  כולם בני אדם וכולם שווים ,נכון!?
  ואם הערבים סובלים זה בגלל שהיהודים
  רעים , הם עושקים את הערבים ,נכון!?
  אז זהו שלא !!!
  הערבים באיזור "הפלסטינים "
  מזמן לא פליטים !!! הם קיבלו את הפליטות בירושה
  והפכו את זה לקריירה שהעולם מממן!!!
  אבא שלי היה פליט ואני לא!!!
  בסוף מלחמת העולם השניה היו המון פליטים שנדדו התישבו מחדש והקימו חיים חדשים ויפים.
  רק ה"פלסטינים"
  נשארו פליטים !ואתה הפראייר שמממן
  אותם עם אמפטיה ילדותית ואולי כסף !!!
  אומרים שפראיירים לא מתים רק מתחלפים ,
  מזל טוב אתה הפראייר התורן !
  תמשיך להזדעזע מהעובדה שהילדות שם
  לא יכולות ללכת לקניון יהושוע !
  לדעתי, עדיף שתעזור להם לא להרצח על רקע חילול כבוד המשפחה, התעללות מינית,נישואין
  בכפייה אבל כל אחד עם סדר העדיפויות שלו .

  אהבתי

  • Sherlock הגיב:

   זה נכון. הבעיה שלי היא לא רדיוהד. הבעיה שלי היא הכיבוש! הכיבוש! ולכן כל הקישקושים שכתבת על שריעה ושאר ירקות לחלוטין לא רלוונטי. הכיבוש! זאת הבעיה.

   אהבתי

 3. צבי הגיב:

  על מוסר ונרקיסיזם

  אני מבין שאתה אדם מוסרי. אני חושב שגם אני. אבל אתה יותר. אני איש שמאל. חושב שכיבוש זה רע וצריך לחפש כל דרך לא לשלוט בעם אחר. עד כאן אנחנו ביחד. ההורים שלי דור שלישי בארץ נלחמו על חייהם ממש בקום המדינה, במלחמה שנכפתה עליהם על ידי הצד הפסיד (אם הם היו מפסידים הם לא היו תולים מפתח על שום קיר…). במלחמה ההיא הצד המפסיד, חלקו נשאר (ועשה את עיסקת חייו), חלקו ברח וחלקו (הקטן) נטבח. ככה זה במלחמות כשאנשים הורגים אנשים. ופה מתחיל ההבדל ביננו. אתה כל כך מוסרי שאתה רואה את העוול שנעשה לצד השני ומוכן להחזיר את המצב לקדמותו גם במחיר התאבדות ממש. קדוש. הבעיה היא שלרוב הציבור בארץ הרעיון של התאבדות לא בא טוב. וככה אתה חי לך, אדם מוסרי שמוכן למות על מזבח ערכיו הנעלים, רק שמנוע ממך הדבר בגלל העדר הלא מוסרי שסביבך.

  להיות מוסרי ברמה של קדוש בלי לשלם שום מחיר אישי זה סוג של נרקיסיזם. אני רוצה להציע לך משהו. במקום לכתוב פוסטים מוסריים בוא תקריב משהו בשביל ערכיך הנעלים. בוא נתחיל בפיצוי כספי למי שתלוי לו מפתח מביתו ביפו על הקיר. קח חצי מרכושך ושלח להם. תתחיל לפחות בפיצוי כספי. צעד קטן אבל התחלה. תוביל. תטווה דרך. תרוויח את המוסריות הנעלה הזו. לצעוק שאתה מוכן להתאבד אבל האידיוטים הלא מוסריים סביבך לא נותנים לך לא נחשב…

  אה רגע, אתה בכלל עברת לפלורידה. אתה בכלל רוצה שאני אתאבד לבד… סליחה עם הנכדה שלך. אתה באמת קדוש אתה.

  אהבתי

  • Sherlock הגיב:

   לא צריך להיות קדוש כדי להבין את מצוקות הצד השני. הצד שאתה קורא לו מפסיד, ואני קורא לו נכבש. אתה קובע שמלחמות ישראל ניכפו עלינו, ואני חולק על הקביעה שלך. אתה קובע שהפלסטינים ברחו, ואני טוען שהם גורשו. אבל לא זה מה שחשוב. מה שחשוב הוא שמדבריך נשמע שזכותך לחיות על חורבות חייהם של אחרים היא בגלל שניצחת במלחמה. זה בסדר, כל זמן שאתה מוכן לקבל את זה שיכנו אותך קולוניאליסט. ויכול להיות שאין לך בעיה עם זה. זה קצת מוזר, כי אם לא היתה לך בעיה עם זה לא היית מכנה אותי קדוש.
   הפתרון למה שקורה בין הים לירדן יבוא רק כאשר ישראלים כמוך יתחילו להבין איך הפלסטינים רואים וחשים את המצב. להבין ולכבד את הצד השני לא אומר שאני או אתה מסכימים עם הדרישות של הצד השני, אבל נקודת מוצא לכל פתרון היא בסיס משותף, שעליו יכול דו שיח להישען. בסיס משותף כזה הוא ההבנה של האחר.
   ולגבי הסיפא של דבריך, אין לי מושג מה אתה עשית ועושה כדי לקדם את הערכים שבהם אתה מאמין, אבל גם לך אין מושג מה אני עושה. אז אל תנסה לנחש.

   אהבתי

 4. זהבה הגיב:

  אז אל תלכו למופע של רדיו הד כל המחרימים גן בחו"ל נראה אותכם מוותרים על פריבילגיה

  אהבתי

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.